Zestawy infuzyjne, inaczej określane jako wkłucia, są niezbędne do korzystania z indywidualnych pomp insulinowych. Wyroby te podlegają refundacji przez NFZ. Jak i gdzie można kupić je z dofinansowaniem?

Zestawy infuzyjne z dofinansowaniem NFZ

Wyroby dla diabetyków jak zestawy infuzyjne – wkłucia są stosowane razem z pompą insulinową po to, aby transportować insulinę do tkanek. Wkłucia muszą być systematycznie wymieniane na nowe.

W przypadku wyrobów jak zestawy infuzyjne obowiązuje refundacja dladiabetyków przez Narodowy Fundusz Zdrowia, której wysokość to 100% dla osób do 26. roku życia i kobiet w ciąży oraz 70% dla osób powyżej 26. roku życia.

Gdzie kupić wkłucia z refundacją NFZ?

Zestawy infuzyjne oferowane są w sklepach medycznych, które specjalizują się w sprzedaży produktów przeznaczonych dla diabetyków. Gdzie można skorzystać z ich oferty?

1. Sklepy stacjonarne
Obecnie w wielu miastach w Polsce działają stacjonarne sklepy medyczne. Wówczas na wyroby jak zestawy infucyjne dofinansowanie NFZ przyznawane jest bezpośrednio w sklepie na podstawie zlecenia przygotowanego przez lekarza.

W sklepach stacjonarnych można otrzymać wyroby od ręki, dlatego nie trzeba czekać na ich dostawę. Gdy wkłucia nie są akurat dostępne na stanie, wtedy sklep może sprowadzić je na zamówienie klienta.

2. Sklepy internetowe
Zestawy infuzyjne można obecnie kupować także online. To bardzo dobry wybór dla osób, które doceniają wygodę zakupów internetowych.

Dla wyrobów dla diabetyków jak wkłucia refundjacja NFZ przez internet polega na wypełnieniu specjalnego formularza, w którym podaje się informacje ze zlecenia na sprzęt medyczny od lekarza. Po potwierdzeniu danych sklep przyjmuje zamówienie i rozpoczyna jego realizację.

Sklepy internetowe dostarczają refundowane wyroby medyczne bez opłat za transport – paczka może być na miejscu już następnego dnia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *