Mimo trwającego w najlepsze ruchu body positive wielu ludzi jest niezadowolonych ze swojej wagi lub ogólnego wyglądu swojego ciała. Z pomocą przychodzą nam najróżniejsze diety, które możemy dobrać do naszych potrzeb i naszego stylu życia tak, aby nie męczyć się z nimi i ostatecznie być zadowolonym z wyniku. W tej kwestii wielu młodych ludzi sięga po porady swoich ulubionych twórców internetowych.

Ta dieta na pewno się u Was sprawdzi!

Nigdy nie wierz, gdy ktoś zapewnia Cię, że jakaś dieta jest w stu procentach skuteczna i każda osoba, która z niej skorzystała, jest zadowolona. Najpewniej taka osoba zwyczajnie nie wie, o czym mówi. Każdy organizm jest inny i u każdego mogą wystąpić inne reakcje na konkretną dietę. Osoby, które zapewniają, że jakiś produkt jest idealnym wspomagaczem chudnięcia albo starają się nam coś wcisnąć na siłę, albo oferują nam skrajnie niezdrowe i pewnie nieprzebadane pod żadnym kątem suplementy. To samo tyczy się autorytetów, którym chcemy ufać bezgraniczne. W przypadku naszej diety musimy być bardzo ostrożni.

Jedyna słuszna dieta

Nie ma czegoś takiego. Koniec kropka. Jedyna słuszna dieta to absolutne zaprzeczenie idei zbilansowanej i dostosowanej do możliwości osoby stosującej diety. Jeśli ktoś zapewnia was więc, że ich dieta jest jedyną, która pomoże wam schudnąć czy poradzić sobie z danym problemem zdrowotnym i jedyny argument i dowód, jaki na poparcie swojej tezy przedstawia, jest taki, że jej to pomogło, więc musi działać, najlepiej odpuścić sobie dalsze słuchanie od niego rad. Widać wtedy bowiem, że dana osoba nie ma pojęcia o dietach i nie rozumie zupełnie ich prawdziwej idei.

Konsekwencje złej porady

Wielu młodych ludzi mimo wszystko decyduje się na spróbowanie poleconej diety i nawet gdy widzą, że coś złego zaczyna dziać się z ich organizmem, czują się słabi albo zaczynają czuć nudności, nadal się jej trzymają. To nic innego, jak siła autorytetu, który polecił nam ten konkretnie sposób. Styl życia wielu nastolatków, a nawet dzieci, zwyczajnie nie pozwala na przerzucenie się na konkretną dietę, na przykład frutarianizm, z dnia na dzień, bez żadnego okresu próbnego czy przejściowego. Możemy sobie za to w taki sposób rozregulować całkowicie gospodarkę hormonalną, co doprowadzi do poważnych zaburzeń, teraz i w przyszłości.

1 Comment

  1. Jakiś czas temu skorzystałem z diabetyka online, dzięki dobrej diecie schudłem ponad 15kg. Dobra dieta i nastawienie to najważniejsze, bez różnicy czy udasz się do specjalisty online, czy offline

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *