Czy płatki owsiane zawierają gluten?

Czy płatki owsiane zawierają gluten?

Owsianka z owocami lub innymi dodatkami to jedno z najpopularniejszych śniadań na naszych stołach. Prosta, pożywna i zaspokaja ochotę na słodkości – to dlatego tak bardzo ją lubimy. Co jednak z osobami na diecie bezglutenowej? Mogą ją jeść? Czy płatki owsiane zawierają gluten?

Strony: 1 2

2Komentarze

  • Bartosz

    Marzec 6, 2020

    Naturalnie płatki owsiane zawierają gluten! Jest to awenina. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

    • Ania z podwórka

      Marzec 6, 2020

      Napisałam też, że owies może być zanieczyszczony glutenem, dlatego należy wybierać produkty wyłącznie oznaczone jako bezglutenowe. Zwykłe płatki owsiane nie są dla osób chorych na celiakię.

      Czytałam o tym, że czasem określa się aweniny nazwą gluten (wszystkie białka, które mogą szkodzić celiakom), jednak ja bym jednak nie korzystała – póki co – z tego nazewnictwa, aby uniknąć nieścisłości. Kwestia awenin jest według mnie trudna i każdy powinien sam zdecydować, czy będzie jeść owies bezglutenowy, czy nie.