Czy czekolada ma gluten?

Czy czekolada ma gluten?

Kolejny krótki wpis z serii o tym, w jakich produktach jest gluten. Tym razem będzie o czekoladzie, czyli mojej ulubionej słodkiej przekąsce. Okazuje się, że sprawa wcale nie jest tak prosta, jak może się wydawać. 

Czy w czekoladzie jest gluten?

Odpowiedź brzmi następująco – to zależy. Teoretycznie, jeśli przyjrzymy się składom większości czekolad, nie znajdziemy w składzie mąki czy innych niepokojących składników (chyba że to np. czekolada z kawałkami ciasteczek).

Warto jednak czytać całą etykietę, ponieważ producenci informują, jeśli na liście znaleźć można śladowe ilości glutenu. Czy taki produkt też jest bezpieczny?

Dla osób chorych na celiakię taka czekolada ze śladowymi ilościami glutenu może być niebezpieczna, zwłaszcza gdy dana osoba wprowadza w swojej diecie gluten, nawet nie wiedząc o tym (spożywając choćby wędliny czy kiełbasy z tym dodatkiem).

Ja cierpię na nietolerancję pokarmową, więc właściwie mogłabym zjeść taką czekoladę, jednak w dużej mierze zależy to od danego organizmu. Czasem reakcja może wystąpić nawet przy takim małym grzeszku.

*Dopuszczalny poziom glutenu, jaki może znajdować się w produktach dla osób na diecie bezglutenowej, wynosi 20 ppm, czyli 20 miligramów na kilogram. Dopiero poniżej tej granicy można oznaczyć daną rzecz jako bezpieczną. Sygnalizuje to znak przekreślonego kłosa i takie produkty są dopuszczalne.

Sprawdź też, czy jajka zawierają gluten >>>

Czekolada bez glutenu, czyli jaka?

Na polskim rynku znajdziemy czekolady bezglutenowe, np. niektóre smaki Goplany.

Inne czekolady bez glutenu są m.in. następujących marek:

  • Trapa,
  • Torras,
  • Benjamissimo,
  • Super Krówka.

Ja zwracam uwagę również na to, aby czekolada była bezmleczna, ponieważ nie toleruję mleka. Wydaje mi się, że najłatwiej dostępna będzie więc ta ostatnia czekolada: jest wegańska i bezglutenowa, dostępna w drogerii Rossmann.

Podobał ci się wpis? Subskrybuj też mój kanał >>>

Zdjęcie główne: Unsplash

8Komentarze